ЗБЕРЕЖІТЬ СОБІ - Пам'ятка водія: 5 правил, які повинен знати кожен!


Правила дорожнього руху – аксіома для кожного водія. Але, крім основних правил, є безліч неписаних, які допоможуть вам впевненіше їздити, зберегти нерви і навіть життя.

1. Своєчасне технічне обслуговування

1. Своєчасне технічне обслуговування
Ми не будемо розповідати вам про такі очевидні речі, як заміна двірників, адже їхню несправність ви побачите самі. А ось з внутрішнім вмістом авто все набагато складніше.
Існує більше десятка підвидів технічного обслуговування (планове, щоденне, сезонне тощо), але об'єднує їх одне – своєчасність. Саме вчасно проведене Технічне обслуговування сприяє надійній роботі автомобіля, виявляє можливі несправності та призводить до економії ваших коштів і часу в майбутньому.
Отже, заміна життєво важливих деталей проводиться в залежності від пробігу, адже кожен водій експлуатує автомобіль по-своєму.
  • Паливний фільтр – елемент, який так само важливий для автомобіля, як і саме паливо. У зв'язку з цим міняти його необхідно кожні 30-50 тис. км.
  • Моторне мастило і фільтр захищають деталі двигуна, які стираються найшвидше, тому не дивно, що стежити за їхнім станом потрібно в рази частіше, тобто кожні 10 тис. км.
  • Свічки запалювання необхідно міняти кожні 30-50 тис. км пробігу, адже двигун стане погано працювати через пропуски запалювання.
  • Автомобільний акумулятор рідко удостоюється належної уваги до самої несправності. Якщо ви завжди піклуєтеся про зарядку акумулятора і доглядаєте за ним, через 80 тис. км варто його перевірити і, якщо потрібно, замінити.
  • Ще один фільтр, на який слід звернути увагу, – повітряний. Пил та інші частинки повітря можуть при засміченні фільтра завдати великої шкоди двигуну. Тому кожні 10-15 тис. км його необхідно перевіряти або замінювати. Якщо у авто є спеціальний датчик, звертайте увагу на його попередження.
  • Ремені ГРМ і приводні ремені. Саме ті деталі вашого автомобіля, які передають обертання від двигуна до генератора, ряду інших елементів і приводять в обертання клапани. При несвоєчасному виявленні проблеми на вас чекає найгірша новина і дорогий ремонт. Періодичність заміни ременя ГРМ залежить від моделі автомобіля, і сама величина такого пробігу є суворою (в середньому від 60 тис. до 120 тис. км) і, крім того, обов'язкова заміна в разі надмірного зносу.
  • Охолоджувальна рідина (антифриз). Вона охолоджує двигун вашого автомобіля і захищає від корозії систему охолодження. Бажано перевіряти щомісяця, а замінювати кожні 80 тис. км
  • Знос гальмівних колодок і гальмівної рідини безпосередньо залежить від манери і умов їзди, але в середньому заміну варто проводити кожні 20-50 тис. км пробігу.
2. Послуги драйвера

2. Послуги драйвера
Яким би впевненим водієм ви не були, все-таки варто подбати про безпеку себе і оточуючих. Послуга драйвера не настільки дорога, як ви думаєте, але допоможе заощадити велику суму в разі штрафу або навіть життя.
Будь-яка служба таксі допоможе, просто зверніться з запитом «тверезий водій» - і ви в безпеці, на своїй машині дістанетеся додому.
3. «Автобезпека»

3. «Автобезпека»
Щодня в поліцію надходять все нові і нові заяви про викрадення, оскільки більше 90% автомобілів перебувають під слабкою охороною. Минули вже часи, коли було досить внутрішньої сигналізації, адже злодії знаходять нові способи обійти систему безпеки, навіть найбільш «кустарні» в стилі замаскованої кнопки подачі палива або блокування керма. Настав час подумати і убезпечити свого залізного друга більш сучасними способами.




Охоронна фірма «Шериф» впровадила в Києві абсолютно новий спосіб охорони автомобіля аж до розпізнавання водія з допомогою чіпа або картки. Дистанційне блокування двигуна, інтегрування з іншими GPS-системами, приховане спостереження за автомобілем, глушіння двигуна на відстані – думаєте, це все реалії майбутнього?
Система встановлюється на гарантійному СТО чи СТО «Шериф», і тепер ви можете бути спокійним за свій автомобіль.
4. Автомобільні датчики

4. Автомобільні датчики
Датчики на панелі автомобіля сповіщають водіїв про несправності. Значки роблять схожими, але графічне зображення все-таки може відрізнятися. Але, не кожна лампочка сигналізує автомобілістам про критичну несправність, кольорова індикація допоможе вам визначити ступінь загрози.
Жовті індикатори рекомендують звернути увагу на сервісне обслуговування (дивись перший пункт про своєчасність технічного обслуговування) або зробити якісь дії з керування автомобілем. Червоні значки попереджають про небезпеку, і іноді не варто продовжувати рух до усунення несправності і сигналу.
5. Служби екстреної допомоги в телефонній книзі

5. Служби екстреної допомоги в телефонній книзі
Ми зараз не про друзів, які зможуть примчатися до вас на допомогу за першої ж необхідності, і не про виклик поліції при ДТП. Якщо у вас закінчився бензин або необхідно екстрено «прикурити» акумулятор, зателефонуйте в службу таксі. За ціною вам це обійдеться як поїздка по лівому березі, але вийде однозначно дешевше, ніж викликати евакуатор. До речі, номер евакуатора і служби порятунку також слід записати. Сподіваємося, що вони вам не знадобляться – так само, як номери страхової компанії і поліції, але все ж, варто мати їх під рукою.

Джерело
ЗБЕРЕЖІТЬ СОБІ - Пам'ятка водія: 5 правил, які повинен знати кожен! ЗБЕРЕЖІТЬ СОБІ - Пам'ятка водія: 5 правил, які повинен знати кожен! Reviewed by Yurii on 10:15:00 Rating: 5